Cviky na doma :

Na ukázku pár cviků a rad ,pro ty ,kteří si chtějí i doma udělat něco pro sebe ,neboť jít jednou až dvakrát týdně na ténink ,nemusí stačit k dosažení viditelných a pocítitelných změn.

Ideální je každodenní ,krátké ranní cvičení ,nalačno ,před snídaní ,pakliže nestíháte tak  odpoledne. Zabere Vám cca 20 - 40 minut času.

Rozehřátí  a protažení :

Na rozehřátí či protažení stačí pět až deset opakování pozdravů slunci (3-7 minut),nebo jedna sestava cviku 5 tibeťanů po 7 - 21 opakováních (7-21 minut), obojí znáte z tréninků, samozřejmě může být i 5 - 10 min. na švihadle , nebo sestava running boxing/panák/běžky/kolena na hrudník s meziskokem, střídat po 15vteřinách opakovat do zapocení minimálně 5 minut.

 

Dále dávám přednost cvikům s vlastním tělem ,před činkami ,takže : kliky-různé šířky a sklonu nohou, s tlesknutím, či přeskokem předmětu (ramena ,triceps ,prsa),dřepy ,dřepové poskoky ,výpady (stehna ,hýždě) , výpadové přeskoky, angličáky, sklapovačky+další cviky na břišní svaly (břicho) ,přítahy na hrazdě-široký+úzký úchop ,střídat nadhmat a podhmat (svaly zad ,ramen a biceps) ,vzpřimování trupu (vzpřimovače zad).

Cviky obměňujte v různých kombinacích. 1den např.:zádové svaly a nohy, další prsa ramena a břicho, každá svalová partie 2x týdně.

Dobré zakoupení domácí hrazdy nad futra dveří, ta co se vrtá do zdi, nezaměnit s tou do futer je na prd.

 

Na závěr krátký strečink + vydýchání.

Počty opakování :

Každá partie 2-4  cviky po 1-2 sériích (postupně přidávat) ,na maximální počet opakování-do únavy.